Triumf we Włocławku

Dodano: 21/01/2019 - numer 2233 - 21.01.2019

Koszykarze Asseco Arka Gdynia wracają z tarczą z meczu z mistrzem Polski Anwilem Włocławek. Najwyraźniej gdynianie mają patent na mistrzów, bo pokonali ich już drugi raz w tym sezonie. Do tego meczu Anwil miał na koncie 10 ligowych zwycięstw z rzędu, natomiast Arka w poprzednim meczu w poniedziałek męczyła się z outsiderem Spójnią Stargard, wygrywając zaledwie jednym punktem. Wszystko wskazywało, że o zwycięstwo we Włocławku będzie Arce niezwykle trudno, zwłaszcza że musi sobie radzić bez kontuzjowanych Mikołaja Witlińskiego i Roberta Upshawa. Na początku wszystko szło zgodnie z przewidywaniami. W pierwszej kwarcie włocławianie byli wyraźnie szybsi i skuteczniejsi. Zakończyła się ich prowadzeniem 24–19, a mogło być gorzej. Na początku drugiej kwarty w pewnym momencie prowadzili już 10 pkt