Hierarchia nienaruszona

W koszykarskich derbach Pomorza Arka Gdynia pokonała Polpharmę Starogard Gdański 86:80 i umocniła się na pozycji lidera. Natomiast Trefl Sopot znowu przegrał, choć stawiał zacięty opór wiceliderowi Energa Basket Ligi. Niemal do końca ważyły się losy meczu w Gdyni, którego Arka była zdecydowanym faworytem. Jednak rywale z Kociewia podyktowali trudne warunki. Mieli szansę sprawić niespodziankę, ale świetną końcówkę zaliczył James Florence, który w ostatnich minutach był nie do zatrzymania. Na początku wszystko szło zgodnie z planem. Po pierwszej kwarcie Arka prowadziła już 25:17, jednak na początku drugiej Polpharma zdobyła 7 punktów z rzędu, a trafienia Thomasa Davisa i Tre Busseya dały gościom prowadzenie. Do przerwy było 43:41 dla Polpharmy. W trzeciej kwarcie w pewnym momencie Polpharma