Inwalida ochraniał finał WOŚP?

numer 2237 - 25.01.2019Polska

TRAGEDIA W GDAŃSKU Mój klient mógł mieć wyłączoną zdolność pokierowania swoim zachowaniem i zniesioną zdolność do rozumienia tego, co robi – powiedział w czwartek PAP Dawid Szachta, obrońca aresztowanego ochroniarza finału WOŚP w Gdańsku.

Jak informowała PAP we wtorek, gdański sąd uwzględnił wniosek prokuratury o aresztowanie Dariusza S., szefa ochrony finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia w Gdańsku, podczas którego doszło do ataku na prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza.

„Jednocześnie sąd orzekł wykonywanie tego tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu w warunkach szpitalnych ze względu na samopoczucie i stan psychiczny podejrzanego” – poinformowała PAP Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Gdańska prokuratura, prowadząca śledztwo ws. zabójstwa prezydenta Adamowicza, zarzuciła Dariuszowi S. dwukrotne złożenie nieprawdziwych zeznań i podżeganie innej osoby do złożenia fałszywych zeznań w wątku śledztwa dotyczącym identyfikatora z napisem „media”. Podejrzany nie przyznał się do zarzutów.

Szachta – pytany o to, dlaczego mimo orzeczeń biegłych o niezdolności Dariusza Szawartość zablokowana

Autor: Iggys


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się