fot. Toru Hanai/Reuters

Mogą zakazać działalności mediów społecznościowych

numer 2240 - 29.01.2019Świat

Media społecznościowe mogą zostać zakazane w Wielkiej Brytanii, jeśli firmy, które je prowadzą, nie usuną szkodliwych treści. Taką zapowiedź ogłosił w mediach brytyjski minister ds. zdrowia i opieki społecznej Matt Hancock.

Po tym jak w programie brytyjskiej rozgłośni BBC ojciec 14-letniej samobójczyni Molly Russell, Ian, powiedział, że uważa, iż platforma internetowa Instagram jest częściowo odpowiedzialna za śmierć jego córki, głos zabrała organizacja charytatywna Papirus, której celem jest zapobieganie samobójstwom młodzieży. Działacze poinformowali, że skontaktowało się z nimi ok. 30 rodzin, które uważają, że media społecznościowe też miały wpływ na samobójstwa ich dzieci.

– Od kiedy BBC po raz pierwszy nagłośniło temat, wzrosła liczba zgłoszeń na naszą infolinię w Wielkiej Brytanii. Wszyscy mówią to samo – powiedziała mediom rzeczniczka organizacji charytatywnej.

Molly znaleziono martwą w jej sypialni w listopadzie 2017 r. Jej rodzina odkryła później, że oglądała materiały na portalach społecznościowych związanych z lękiem, depresją, samookaleczeniem i samobójstwemzawartość zablokowana

Autor: Wojciech Zdrojkowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama