Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kontrwywiad bada umowy MON-u z Bumarem

Dodano: 04/07/2012 - Numer 249 - 04.07.2012
Służba Kontrwywiadu Wojskowego bada, czy przyznanie przez MON 350 mln zł przedpłaty zbrojeniowemu potentatowi Bumar na dostawę transporterów opancerzonych było zasadne. O skandalicznej przedpłacie pisała przed miesiącem „Codzienna”. Przypomnijmy, że największa w Polsce spółka zbrojeniowa Bumar zwróciła się pod koniec ub.r. do Inspektoratu Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej o przedpłatę w wysokości 350 mln zł. Chodziło o sprzedaż armii kolejnej partii kołowych transporterów opancerzonych Rosomak. Inspektorat zlecił wówczas jednemu ze swoich radców prawnych wydanie opinii na temat zasadności przyznania przedpłaty na rosomaki. Opinia była negatywna. Radca argumentował m.in., że nie można dawać zaliczki firmie, która nie wywiązuje się z realizacji wcześniejszych zobowiązań i z tego
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze