fot. Benoit Tessier/Reuters

To nie jest kraj dla Żydów

FRANCJA \ Coraz więcej aktów antysemityzmu

numer 2254 - 14.02.2019Świat

„Antysemityzm rozlewa się po kraju jak trucizna” – stwierdził francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner podczas spotkania z dziennikarzami. W ostatnim roku liczba incydentów antysemickich wzrosła o 74 proc. Akty nienawiści wymierzone w Żydów szczególnie się nasiliły w ostatnich dniach.

Paryż pogrążony jest w coraz większym chaosie, a służby w stolicy Francji nie radzą sobie z coraz to nowymi problemami. Na przedmieściach tworzą się enklawy muzułmańskie, a w centrum miasta żółte kamizelki od miesięcy prowadzą swój protest. Teraz władze francuskie muszą się zmierzyć z kolejnym problemem – w ostatnich dniach odnotowano bardzo dużą liczbę wykroczeń i przestępstw wymierzonych w Żydów.

W poniedziałek pracownicy miejscy w Paryżu odkryli, że ktoś ściął drzewo posadzone dla upamiętnienia antysemickiego ataku z 2006 r., w którym 23-letni Ilan Halimi został najpierw porwany, potem poddany okrutnym torturom i zamordowany. Tego samego dnia na skrzynkach pocztowych z wizerunkiem Simone Veil ktoś nabazgrał swastykizawartość zablokowana

Autor: Adam Sosnowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama