Chroniono Clinton przed śledztwem FBI

numer 2278 - 15.03.2019Świat

WASZYNGTON Republikanie z Komisji Sądowniczej Izby Reprezentantów opublikowali zeznania byłej pracownicy FBI Lisy Page. Wynika z nich, że Departament Sprawiedliwości w czasach prezydenta Baracka Obamy krył Hillary Clinton przed śledztwem.

Lisa Page pracowała w FBI jako prawnik. Zrobiło się o niej głośno, gdy na jaw wyszły wiadomości, jakie wymieniała ze swoim kochankiem Peterem Strzokiem, wiceszefem pionu kontrwywiadu. Para, która brała udział w operacji sprawdzającej związki Donalda Trumpa z Rosjanami, pisała o swoim poparciu dla Clinton czy o „polisie ubezpieczeniowej” na wypadek zwycięstwa Trumpa.

Page została wezwana do złożenia zeznań przez Komisję Sądowniczą w lipcu ub.r., jednak dopiero teraz ujawniono treść tych przesłuchań. Kongresman John Ratcliffe, republikanin z Teksasu, napisał na swoim profilu na Twitterze, że Lisa Page potwierdziła, zeznając pod przysięgą, że „Departament Sprawiedliwości Obamy rozkazał FBI, aby nie rozważała oskarżenia Clinton o rażące zaniedbania w traktowaniu tajnych informacji”. Polityk zilustrował ten wpis fragmentem zeznań, w których Page to potwierdza.

Chodzi tutaj o głośną sprawę serwera mejlowego Clintonzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się