Prezydent ugina się w sprawie Polanki Redłowskiej

GDYNIA BĘDZIE PUBLICZNE WYSŁUCHANIE ws. POLANKI

numer 2279 - 16.03.2019

Miasto zmienia taktykę w sprawie niezagospodarowanego od 20 lat terenu. Prezydent chce posłuchać mieszkańców, chociaż nie wiadomo, jak wpłynie to na dalsze losy Polanki Redłowskiej.

To wielki sukces zjednoczonej w sprawie atrakcyjnej gdyńskiej nieruchomości opozycji. Prezydent Wojciech Szczurek postanowił posłuchać mieszkańców. – Będzie wysłuchanie publiczne w sprawie przyszłości terenów przy Polance Redłowskiej i nadmorskiego Orłowa – cieszy się Łukasz Piesiewicz z ruchu Miasto Wspólne, który od lat monitoruje los miejsca, w którym kiedyś były odkryte baseny rekreacyjne. – Prezydent przychylił się do przesłanej przez nas w lutym prośby w tej sprawie – informuje.

Na początku lutego Miasto Wspólne oraz 15 innych organizacji i grup społecznych napisało w sprawie Polanki Redłowskiej list otwarty do prezydenta. Po miesiącu przyszła odpowiedź z obszerną informacją dotyczącą prac nad planem zagospodarowania dla trenu, zapowiadającą jednak otwarte spotkanie w tej sprawie. Zmienił się też ton radnych Samorządności Wojciecha Szczurka. – 20 lat temu miasto podjęło próbę wydzierżawienia go i wprowadzenia tam zabudowy usług turystycznychzawartość zablokowana

Autor: Stanisław Balicki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się