​Miasto Lwa przyciąga biznes i turystów

Dzięki uruchomionemu w maju ub. r. przez PLL LOT bezpośredniemu połączeniu Warszawy z Singapurem, Polacy i obywatele innych krajów regionu mogą szybciej i wygodniej dotrzeć do jednego z najciekawszych miast–państw na świecie.
– Między Europą a Singapurem podróżuje prawie 3 mln pasażerów rocznie. Połączenie LOT stwarza doskonałą okazję dla pasażerów z Europy, żeby odwiedzić Singapur i poznać liczne atrakcje tego kraju. W ten sposób uwalniamy potencjał turystyczny i biznesowy w obu kierunkach – uważa Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT. Nowe połączenie jest szóstym azjatyckim kierunkiem polskiego narodowego przewoźnika.
Singapur to symbol sukcesu gospodarczego, który w krótkim czasie stał się nie tylko jedną z najlepiej rozwiniętych gospodarek Azji Południowo-Wschodniej, ale i świata. Zaliczane jest też do najbogatszych państw globu (wskaźnik PKB w przeliczeniu na głowę mieszkańca przekracza tam 90 tys. dolarów). Miasto Lwa, jak nazywany jest Singapur, słynie nie tylko z sukcesów gospodarczych, ale też z futurystycznej architektury, czego przykładem jest Gardens by the Bay, park z konstrukcjami w kształcie olbrzymich, ponad 50-metrowych drzew, pomiędzy którymi rozciągnięte są kładki. Wieczorem odbywają się tu pokazy laserów.
Niedaleko jest inny symbol miasta – uznawany za architektoniczną perełkę hotel Marina Bay Sands. Kompleks składa się z trzech oddzielnych 57-pietrowych wież, które połączone są wspólnym dachem w kształcie łodzi. A na całej długości dachu urządzono odkryty basen z częścią rekreacyjną i gastronomiczną. Z basenu można podziwiać niemal całe centrum miasta, w tym ogromną rzeźbę Merliona, pół lwa, pół ryby, kolejny symbol Singapuru. Tryskający wodą Merlion to bodajże najczęściej fotografowany obiekt w mieście.
W Singapurze jest jeszcze wiele wartych odwiedzenia miejsc, takich jak dzielnica Chinatown, jedna z najstarszych części miasta, z tradycyjną chińską architekturą i wieloma świątyniami. Z kolei zainteresowani kulturą hinduską powinni wybrać się do dzielnicy Little India. A jak ktoś podróżuje z dziećmi, to nie może ominąć wyspy Sentosa, gdzie zbudowano gigantyczny park rozrywki. Gratkę dla miłośników zwierząt stanowi singapurskie zoo, w którym żyje ponad 300 gatunków zwierząt. Singapur słynie też ze swoich bardziej lub mniej luksusowych sklepów, w których można zaopatrzyć się w odzież najbardziej znanych marek. To tutaj zlokalizowano największy sklep Louis Vuitton na świecie.  Najsłynniejszą ulicą handlową Singapuru jest Orchard Road, zaliczana do największych atrakcji turystycznych państwa-miasta.

     

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze