​Gliwiczanki nie zwalniają tempa

Dodano: 04/04/2019 - numer 2295 - 04.04.2019
W osiemnastej kolejce I ligi kobiet zawodniczki SPR Sośnica Gliwice po niezwykle zaciętym pojedynku pokonały na wyjeździe UKS Varsovię Warszawę 33:32. To już czwarta z rzędu wygrana szczypiornistek z Gliwic. Od pierwszych minut meczu gliwiczanki skutecznie punktowały dzięki Olejarczyk i Golec. W 18. min gospodynie przejęły inicjatywę w ataku i trzy celne rzuty z drugiej linii Olgi Adamiec dały dwupunktową przewagę warszawiankom w pierwszej połowie 16:14. W drugiej połowie meczu gliwiczanki mozolnie odrabiały straty, skutecznie egzekwując rzuty karne, ale gospodynie cały czas utrzymywały jednobramkową przewagę. Dopiero w 47. min meczu Wyrzychowska doprowadza do wyrównania i od tego momentu obie drużyny walczą punkt za punkt.