Trwają przygotowania do masterplanu dla Portu Solidarność

numer 2307 - 18.04.2019Gospodarka

ROZWÓJ Ponad 60 przedstawicieli firm wzięło udział w spotkaniu dotyczącym koncepcji budowy Portu Lotniczego Solidarność w ramach projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Do końca kwietnia zainteresowani mają czas na zgłaszanie uwag i oczekiwań.

Wśród firm i podmiotów publicznych biznesowo zaangażowanych w ten projekt są oczywiście PLL LOT i jego spółki, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Rada Przedstawicieli Linii Lotniczych w Polsce, a także: Poczta Polska, Orlen, Lotos, PERN, Polski Holding Hotelowy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedsiębiorstwa kurierskie – FedEx, DHL, UPS i TNT Express. Każde z nich może wiele zyskać na zrealizowaniu przedsięwzięcia. Aby jednak się tak stało, muszą przemyśleć oczekiwania.

Czas na zgłoszenie swoich uwag mają do końca kwietnia. Odbyło się już pierwsze spotkanie, rozpoczął się bowiem cykl konsultacji. – Bez wsłuchania się w głos tych, którzy będą z lotniska korzystali i świadczyli dla niego usługi, nie da się wybudować portu – zauważa Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPKzawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama