Powrót do ekstraklasy po 21 latach

Po ponad dwóch dekadach piłkarze Rakowa Częstochowa wracają do ekstraklasy. Zapewnili sobie awans po zwycięstwie u siebie nad Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:0). Oba gole gospodarze strzelili po przerwie. W 49. min bramkarza Górali pokonał Szymon Lewicki. Dwie minuty później wynik meczu ustalił Marcin Listkowski. Co prawda do zakończenia pierwszoligowych rozgrywek pozostały jeszcze cztery kolejki, ale częstochowian nie zdoła już wyprzedzić trzeci zespół w tabeli (obecnie to PGE FKS Stal Mielec; awans uzyskują dwie najlepsze ekipy). Raków do tej pory zgromadził 68 pkt, mielczanie zaś 52 (obecnie drugi w tabeli jest ŁKS). – Chociaż pozostały jeszcze cztery kolejki, to już dzisiaj zamknęliśmy ten sezon, pieczętując powrót do ekstraklasy. Mimo to oczywiście w następnym meczu będziemy chcieli