Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Madryt zaciska pasa

Dodano: 21/07/2012 - Numer 264 - 21.07.2012
Setki tysięcy Hiszpanów wyszło w czwartek wieczorem na ulice 80 miast w proteście przeciwko pakietowi oszczędnościowemu rządu, uchwalonemu tego dnia przez parlament. W Madrycie doszło do gwałtownych starć demonstrantów z policją, która użyła gumowych kul, by rozpędzić tłum. Aleksandra Rybińska Siedmiu demonstrantów trafiło do aresztu, a sześciu zostało rannych. Według hiszpańskiego dziennika „El Pais” manifestacja w Madrycie liczyła ponad 100 tys. osób i została zwołana przez dwa największe hiszpańskie związki zawodowe, CCCO i UGT. Brali w niej udział pracownicy sektora publicznego, policjanci, strażacy, sędziowie, pielęgniarki i lekarze. „Złodzieje! Nie damy się okraść” – skandował tłum. W innych miastach nastrój także był bojowy. W Barcelonie protestujący rzucali butelkami w policję i
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze