ŁKS wywalczył awans do ekstraklasy

Dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek I ligi piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego mogą się cieszyć z awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Rycerze Wiosny wrócą do piłkarskiej elity po siedmiu latach. Ełkaesiacy przypieczętowali awans dzięki wygranej 2:0 na wyjeździe z GKS Jastrzębie. Obie bramki dla przyjezdnych zdobył Łukasz Sekulski. Pierwsza padła w 29. min po zamieszaniu w polu karnym. Piłka wręcz odbiła się od 28-letniego napastnika, a zaskoczony bramkarz nie był przygotowany do interwencji. Sekulski podwyższył prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej części gry. Tym razem snajper otrzymał piłkę od Daniela Ramíreza i płaskim uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. W drugiej połowie łodzianie postawili na grę w defensywie, dzięki czemu zachowali czyste konto, a nawet mieli