Blamaż Widzewa. Drużyna stanęła nad przepaścią

​PIŁKA NOŻNA

Widzew przegrał przy własnej publiczności z Olimpią Grudziądz i stracił miejsce w czołówce. Losy awansu do 1. ligi nie leżą już w rękach łódzkiej drużyny. Środowy mecz podopiecznych Jacka Paszulewicza obejrzało 16 672 widzów. Kibice opuszczali stadion bardzo rozczarowani, bo ich ulubieńcy przegrali z Olimpią Grudziądz 1:2, zamiast zwyciężyć i przybliżyć się do awansu do 1. ligi. Na początku meczu widzewiacy przeważali i stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika. Z minuty na minutę ich gra wyglądała jednak coraz gorzej. W rezultacie od 60. min musieli gonić wynik. Najpierw stracili piłkę po wykonanym rzucie rożnym. Z futbolówką w kierunku bramki łódzkiej drużyny popędził Thiago Alves. Portugalczyk ograł Kōhei Katō oraz Łukasza Turzynieckiego i pokonał Patryka Wolańskiego.