​Pieniądze na remonty wielkiej płyty

numer 2325 - 13.05.2019Gospodarka

INWESTYCJE Tak jak rząd obiecał, będą pieniądze na wzmocnienie mocowań w budynkach mieszkalnych z wielkiej płyty. Aby było bezpiecznie i budynki mogły służyć także następnym pokoleniom, ma być wypłacana premia termomodernizacyjna w wysokości 50 proc. poniesionych kosztów wzmocnienia mocowań.

W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów znajduje się nowelizacja ustawy termomodernizacyjnej. Z opisu projektu wynika, że na wzmacnianie mocowań w budynkach mieszkalnych zbudowanych z płyty trójwarstwowej będzie można otrzymać premię z Funduszu Termomodernizacji i Remontów w wysokości 50 proc. poniesionych kosztów. Przypomnijmy, że w przypadku termomodernizacji premia wynosi 16 proc. kosztów.

W grudniu ubiegłego roku Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Techniki Budowlanej na zlecenie resortu dotyczące kondycji wielkiej płyty. Okazało się, że nieprawdziwe są twierdzenia o ograniczonej do 50 lat żywotności bloków z wielkiej płyty. Przy odpowiedniej konserwacji mogą one służyć o wiele dłużej. Trzeba tylko wzmocnić łączenie ścian z płyt trójwarstwowych.

Spośród 60 tyszawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się