Toto nie będzie stawiać warunków

numer 2350 - 11.06.2019Gospodarka

DROGI Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autrostrad wezwała w trybie pilnym wykonawcę trasy S5 Poznań–Wronczyn, firmę Toto Costruzioni, do powrotu na plac budowy i wznowienia prac. Nie ma bowiem powodu do odstąpienia od kontraktu. Jest to bezpodstawne i nieuzasadnione – informuje GDDKiA.

Generalna Dyrekcja nie zamierza negocjować zmiany warunków kontraktu, aby Włosi dokończyli ten odcinek. Firma Toto Costruzioni ma wznowić prace od 10 czerwca br. 16-kilometrowy odcinek miał być gotowy jesienią 2017 r., ale nadal wykonawcy nie udało się w całości zakończyć inwestycji. Jak tłumaczy Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA, firma Toto może odstąpić od umowy tylko w przypadku, gdy wina jest po stronie GDDKiA.

– Wypowiedzenie kontraktu jest formalne i skuteczne, gdy są ku temu podstawy. My robiliśmy wszystko, by dokończyć ten kontrakt – stwierdził. Na realizowanym przez Toto odcinku S5 od dawna były problemy z odpowiednią mobilizacją wykonawcy. Od ubiegłego roku inwestor realizował płatności zamienne z pominięciem firmy Toto, generalnego wykonawcy. Wypłaty odbywały się bezpośrednio na rzecz podwykonawców, dostawców i usługodawców.

Dla GDDKiA priorytetem jest realizacja kontraktów z pierwotnie wyłonionym wykonawcązawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się