Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Toto nie będzie stawiać warunków

Dodano: 11/06/2019 - numer 2350 - 11.06.2019
DROGI \ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autrostrad wezwała w trybie pilnym wykonawcę trasy S5 Poznań–Wronczyn, firmę Toto Costruzioni, do powrotu na plac budowy i wznowienia prac. Nie ma bowiem powodu do odstąpienia od kontraktu. Jest to bezpodstawne i nieuzasadnione – informuje GDDKiA. Generalna Dyrekcja nie zamierza negocjować zmiany warunków kontraktu, aby Włosi dokończyli ten odcinek. Firma Toto Costruzioni ma wznowić prace od 10 czerwca br. 16-kilometrowy odcinek miał być gotowy jesienią 2017 r., ale nadal wykonawcy nie udało się w całości zakończyć inwestycji. Jak tłumaczy Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA, firma Toto może odstąpić od umowy tylko w przypadku, gdy wina jest po stronie GDDKiA. – Wypowiedzenie kontraktu jest formalne i skuteczne, gdy
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze