Prezes NIK zatęsknił za polityką

numer 2374 - 10.07.2019Polska

Wybory Pod koniec sierpnia dobiegnie końca sześcioletnia kadencja obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego. Według nieoficjalnych doniesień były minister sprawiedliwości zamierza kandydować w nadchodzących wyborach na stanowisko senatora.

Krzysztof Kwiatkowski to były sekretarz premiera Jerzego Buzka, wiceprezydent Zgierza, radny sejmiku, senator, poseł oraz minister sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska. W sierpniu 2013 r., po zaprzysiężeniu w Sejmie, rozpoczął sześcioletnią kadencję na stanowisku prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Kwiatkowski to również jeden z bohaterów afery podsłuchowej, zarejestrowano jego rozmowy m.in. z Janem Kulczykiem oraz Elżbietą Bieńkowską. W 2015 r. prokuratura chciała postawić Kwiatkowskiemu zarzuty za nadużywanie władzy i ustawianie konkursów na stanowiska w NIK. Agenci CBA podsłuchali wówczas prominenta ludowców Jana B. oraz samego Kwiatkowskiego. Proces w tej sprawie nadal toczy się w Sądzie Okręgowym w Warszawie, a prezes NIK podtrzymuje, że jest niewinny.

Według informacji „Dziennika Łódzkiego” Krzysztof Kwiatkowski zamierza startować do Senatu. Pod uwagę brane są okręgi Łódź Zachodnia lub Pabianice-Łask-Zgierzzawartość zablokowana

Autor: Aleksander Mimier


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się