​Prawo do popełnienia błędu przez przedsiębiorców

numer 2374 - 10.07.2019Gospodarka

biznes Początkujący przedsiębiorcy będą mieli prawo przez rok do popełnienia błędu. Chodzi oczywiście o naruszenia prawa mniejszej wagi, jednorazowe i wynikające z braku doświadczenia w biznesie. Obecne obciążenia administracyjne są zbyt restrykcyjne i stanowią bariery dla rozwoju młodej firmy.

Jak zaznacza Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, prawo do popełnienia błędu to nowa instytucja w polskim systemie prawnym. Opiera się na przekonaniu, że większość naruszeń, które popełniają początkujący przedsiębiorcy, nie wynika ze złej woli, lecz ma raczej charakter nieintencjonalnych omyłek. Skutki tego błędu miałyby być usunięte we wskazanym terminie.

Prawo do popełnienia błędu będzie dotyczyło wyłącznie przedsiębiorców zarejestrowanych w CEIDG: mikro, małych i średnich. Ulgowo mieliby być potraktowani przedsiębiorcy, którzy podjęli swoją działalność gospodarczą po raz pierwszy i tylko przez rok.

Ponownie takie łagodne traktowanie, czyli bez wymierzenia kary, obejmie przedsiębiorcę, gdy od zawieszenia działalności upłyną trzy lata lub też wznowi on swoją aktywność gospodarczą po trzech latach od zakończenia poprzedniejzawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się