Lotnisko w Radomiu będzie miało wydłużony pas

numer 2374 - 10.07.2019GospodarkaROZWÓJ Droga startowa na lotnisku w Radomiu zostanie wydłużona o 500 m do 2,5 km. Dzięki temu będą mogły tu lądować np. samoloty typu Boeing 737 czy Airbus A320. Podpisany kontrakt z wykonawcą jest jednym z najważniejszych, bo od wykonania drogi startowej zależy, czy samoloty będą lądowały w Radomiu już w przyszłym roku.

Zarządzające radomskim lotniskiem Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podpisało umowę ze spółką Max Boegl na przebudowę i wydłużenie drogi startowej. – Cieszymy się, że udało się znaleźć doświadczonych wykonawców, którzy już prowadzili prace na innych lotniskach, m.in. na krakowskich Balicach. Daje to gwarancje, że lotnisko w Radomiu będzie wykonane bardzo dobrze – powiedział szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, który uczestniczył w uroczystości podpisania kontraktu.

Za wykonanie umowy spółka Max Boegl zainkasuje 146,7 mln zł. Wrocławska firma została wybrana, bo przedstawiła najtańszą ofertę. Pokonała w przetargu Budimex, który żądał 154,9 mln zł, Strabag (164,6 mln zł), Konsorcjum Trakcja PRKII, Kauno Tiltai i Projekt Plus (169,1 mln zł).

Wydłużenie drogi startowej jest konieczne, aby w Radomiu mogły lądować samoloty średniej wielkościzawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się