Film, którego boi się Kanada

KINO \ Unplanned (Niezaplanowana) – czyli cenzura w demokracji liberalnej

numer 2374 - 10.07.2019Kultura

Proaborcyjne lobby zrobiło wszystko, by nie dopuścić do wyświetlania filmu „Unplanned” w kanadyjskich kinach. Jednak pomimo potężnej kampanii mającej go zablokować film będzie wyświetlany od 12 lipca.Jesteśmy zastraszeni jako społeczeństwo i boimy się podejmować zwykłe, ludzkie decyzje w obronie wartości i samych siebie – mówi polskojęzycznemu portalowi GoniecTV Toronto, w odpowiedzi na pytanie o przyczyny braku szerokiej dyskusji w Kanadzie na temat prób blokowania filmu „Unplanned”, jeden z widzów filmu wyświetlonego w amerykańskim kinie.

Fabuła, którą wyreżyserowali Cary Solomon i Chuck Konzelman, jest obrazem bezprecedensowym, ponieważ w pełnometrażowym filmie fabularnym przeznaczonym do szerokiej dystrybucji krwawa brutalność aborcji nie jest ani ukrywana, ani łagodzona. Fabułę wzorowano na historii Abby Johnson, która pracowała osiem lat w klinice Planned Parenthood w Teksasie. Chciała pomagać kobietom, troszcząc się o ich „prawo wyboru”.

Abby Johnson asystowała przy aborcji, przeprowadzając USG i zobaczyła, jak zabijane 13-tygodniowe dziecko próbuje się bronić. Po tym wydarzeniu zostawiła swoją dobrze płatną pracę i założyła organizację „And Then There ­Were ­None”, by pomóc innym odejść z przemysłu aborcyjnegozawartość zablokowana

Autor: Robert Tekieli


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się