​Polskie banki są mile widziane na Litwie

numer 2382 - 19.07.2019Świat

WILNO Przebywający z wizytą w Warszawie prezydent Litwy Gitanas Nausėda zaprosił polskie banki na Litwę. – Od dawna widzimy potrzebę pojawienia się na Litwie polskiego banku. Problem ten podjęliśmy w ubiegłym roku w Wilnie podczas konferencji gospodarczej Strefy Wolnego Słowa – zaznacza Zygmunt Klonowski, przewodniczący wileńskiego oddziału RG SWS.

Deklaracja padła we wtorek na wspólnej konferencji prasowej liderów Polski i Litwy. – Pan prezydent obiecał przekazać odpowiedzialnym osobom nasze zaproszenie, by polskie banki pojawiły się na litewskim rynku, ponieważ większa konkurencja dla obecnych trzech–czterech głównych uczestników rynku byłaby korzystna przede wszystkim dla mieszkańców Litwy – powiedział Nausėda.

– Bardzo nam brakuje sprawnego rozliczenia między Polską a Litwą, szczególnie robiąc drobne przelewy, które są niezbędne dla rozwoju współpracy pomiędzy niedużymi firmami Polski i Litwy – komentuje słowa prezydenta Litwy Zygmunt Klonowski, szef Klubu „Gazety Polskiej” w Wilnie. Jak zaznaczył wileński przedsiębiorca, Polska przez programy rządowe wspiera drobny biznes i to rozwiązanie należałoby wprowadzić jak najszybciej na Litwie. – Do realizacji tego rodzaju programów potrzebny jest wiarygodny bank, najlepiej taki, który jest kontrolowany przez państwozawartość zablokowana

Autor: Justyna Giedrojć


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


 

#DziękujeMyZaOdwagę