reklama


fot. Tomasz Gzell/PAP

Sąd broni szantażysty

WYROK \ Kontrowersyjny wyrok przeciwko „GPC” utrzymany przez sąd apelacyjny

numer 2382 - 19.07.2019Polska

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok przeciwko „Gazecie Polskiej Codziennie”, który nakazuje wydawcy gazety wpłatę 15 tys. zł na rzecz Zbigniewa S. ps. Niemiec, który w przeszłości był skazywany za gwałt, napad z bronią w ręku i szantażowanie senatora Krzysztofa Piesiewicza.

Zbigniew S. stwierdził, że poczuł się urażony tekstem o jego roli w czasie konfliktu na Krakowskim Przedmieściu w 2010 r., gdy pojawiał się regularnie w grupie osób dokonujących ataków na modlących się przy krzyżu postawionym przed Pałacem Prezydenckim, prowokując zgromadzone tam osoby. Sąd orzekł, że tekst łamie zasady etyki dziennikarskiej. Sędzia nie dopatrzyła się niczego prowokacyjnego w zachowaniu „Niemca” na Krakowskim Przedmieściu ani zachowania wymierzonego w krzyż ustawiony przed Pałacem Prezydenckim.

„GPC” pisała, że „Niemiec” w 1997 r. został skazany na 9 lat więzienia za gwałt i napad z bronią w ręku. Policja wskazywała na bezwzględność, z jaką działała grupa przestępcza, w skład której wchodziłzawartość zablokowana

Autor: Adrian Siwek


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama