LGBT chce uderzać w kolejne miasta!

MARSZ RÓWNOŚCI \ Mieszkańców Płocka nie zainteresowała promocja LGBT

numer 2402 - 12.08.2019Polska

W sobotę pod hasłem „Płock napędza równość! ” odbył się pierwszy w tym mieście marsz równości zorganizowany przez środowiska LGBT, w którym wzięło udział około tysiąca osób, głównie przyjezdnych. Honorowy patronat nad marszem objął prezydent miasta Andrzej Nowakowski z Platformy Obywatelskiej. – To było wydarzenie tylko i wyłącznie polityczne – mówi „Codziennej” Marek Martynowski, senator PiS.

Od pewnego czasu niemal co tydzień organizowany jest gdzieś w Polsce marsz środowisk nieheteronormatywnych zwany marszem równości. W sobotę odbył się w Płocku.

Zjawili się na nim m.in. europosłowie Robert Biedroń, Rasmus Andresen z Niemiec i Julie Ward z Wielkiej Brytanii, a także przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Przed rozpoczęciem marszu odbyło się spotkanie europosłów z przedstawicielami polskich organizacji LGBT. Tematem – jak poinformowali organizatorzy – było m.in. „wsparcie, jakiego Parlament Europejski mógłby udzielić w przeciwdziałaniu nienawiści i przemocy wobec osób LGBT w Polsce”.

– Osobiście nie mam wątpliwości, że było to wydarzenie tylko i wyłącznie polityczne – stwierdził w rozmowie z „GPC” Marek Martynowski, senator PiS.

Organizatorzy zapewniali, że będzie to pokojowy pochód pełen miłości i przyjaźnizawartość zablokowana

Autor: Marlena Nowakowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama