Wakacyjna przygoda z historią i bohaterami

numer 2404 - 14.08.2019Polska

WYDARZENIA W ostatni weekend w Warszawie odbył się kolejny zjazd Akademii Patriotyzmu, projektu przygotowanego przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego i adresowanego głównie do uczniów i studentów. – Polskie Państwo Podziemne to swoisty fenomen w historii świata. To tysiące często cichych bohaterów. Ich postawa zachęca do naśladowania – mówił do uczestników Tadeusz Płużański, publicysta „Gazety Polskiej”.

Tym razem zajęcia zdominowały zagadnienia takie jak patriotyzm, tożsamość narodowa i historia. Swoistego klimatu wydarzeniu dodawał fakt, że odbywało się ono w budynku warszawskiej PAST-y. Wśród zaproszonych gości i prelegentów znaleźli się m.in. uznani dziennikarze i publicyści: Rafał Ziemkiewicz z „Do Rzeczy” i Tadeusz Płużański z „Gazety Polskiej”.

Ten ostatni w wykładzie pt. „Czy Polska potrzebuje bohaterów? Rozważania o historii i teraźniejszości” przekonywał, że współczesny patriotyzm musi czerpać wzorce ze spuścizny narodu oraz przodków. – Nasi bohaterowie to nasze dziedzictwo. Można się tylko cieszyć, że tylu ich mamy, a ich życiorysy nie wymagają korekt ani przemilczeń. Ich postawa zachęca do naśladowaniazawartość zablokowana

Autor: jal


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się