​Zagraniczni eksperci: Polska powinna zbudować CPK

numer 2450 - 05.10.2019Gospodarka

ROZWÓJ Polska powinna zbudować Centralny Port Komunikacyjny, bo ma ku temu warunki – uważają zagraniczni specjaliści. – 40 km od stolicy jest obszar, na którym można wybudować lotnisko od zera. Londyn, otoczony zewsząd terenami zurbanizowanymi, by zbudować zaledwie trzeci pas dla Heathrow, musi się liczyć z kosztami w wysokości 147 mld zł – porównują obie sytuacje.

Podczas dwudniowych warsztatów zorganizowanych w Londynie przez British Avation Group (BAG) i UK Department for International Trade (DIT) dla przedstawicieli Centralnego Portu Komunikacyjnego eksperci zagraniczni wskazywali, że Polska powinna jak najbardziej dążyć do wybudowania nowoczesnego lotniska. – 40 km od stolicy macie miejsce, w którym możecie wybudować nowe lotnisko – powiedział Rob Ewen, dyrektor ds. dostaw w programie rozszerzenia Heathrow.

– My zaś 40 km na wschód czy na zachód od Londynu jesteśmy otoczeni przez tereny zurbanizowane – stwierdził Ewen. Aby zbudować trzeci pas dla Heathrow, trzeba będzie zmienić blisko 13 km koryt rzek czy wpuścić obwodnicę Londynu do podziemnego tunelu. To wszystko musi zostać wykonane tak, aby utrudniać w jak najmniejszym stopniu życie w okolicy lotniskazawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama