Falstart III RP

​PREMIERA \ Świetny historyk opisuje politykę, w której uczestniczy

numer 2450 - 05.10.2019Kultura

„Kierunek targowica” to książka Wojciecha Roszkowskiego opisująca polską scenę polityczną lat 2005–2015, tytułem zaś odnosząca się do zachodzącej w ciągu ośmiu lat rządów partii niegdyś konserwatywnej, dziś głoszącej skrajnie lewicowe postulaty.

Pierwszą zaletą książki jest uporządkowanie wydarzeń polskiej polityki w bardzo klarowny ciąg zdarzeń. Każdy z nas pamięta różne głośne fakty, jednak niewielu łączy je w ciągi przyczynowo-skutkowe. Książkę czyta się więc jak kryminał, co chwilę natykając się na odkrywcze obserwacje i niedostrzegalne dla wielu powiązania zdarzeń.

W książce „Kierunek targowica” warsztat świetnego historyka łączy się z intuicją czynnego polityka. Widzimy więc, w jaki sposób możliwość oglądania polityki od kulis wzbogaciła zdolność naukowej analizy całkiem niedawnej przeszłości.

Opowieść zaczyna się w chwili całkowitej przebudowy polskiej sceny politycznej, kiedy to w 2005 r. władzę stracili komuniści, którzy przez cztery lata rządzili całkowicie samodzielnie wspólnie z postkomunistycznym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Po wyborach wygranych przez PiS powstał dominujący do dziś duopol PiS–POzawartość zablokowana

Autor: Robert Tekieli


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama