Dwoistość ludzkiej natury

Wrocław Europejski Festiwal Szkła

numer 2467 - 25.10.2019

Już po raz siódmy w sali sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu można podziwiać twórczość artystów szkła ze Starego Kontynentu i dalszych zakątków świata, w ramach wystawy głównej Europejskiego Festiwalu Szkła.

Tegoroczna ekspozycja „Beauty and his Beast”, składa się z 32 prac i instalacji przygotowanych przez twórców z Włoch, Węgier, Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Estonii, Łotwy, Holandii, Czech, Francji oraz Słowenii.

– Współczesne kobiety uwłaszczyły się na „męskiej” racjonalności, dając mężczyznom prawo do płaczu i ojcowskiego instynktu. Parafrazując tytuł słynnej bajki „Piękna i Bestia” nastały czasy, że ONI są Piękni, a MY – Bestie – komentuje tytuł ekspozycji Anita Bialic, kurator wystawy i współorganizator festiwalu.

– Cieszymy się, że możemy gościć na dworcu Wrocław Główny czołowych europejskich i światowych artystów. Przestrzeń dworca jest zawsze miejscem otwartym na sztukę, o czym wielokrotnie przekonali się podróżni. Dworce to dzisiaj nie tylko obiekty infrastruktury, z których udajemy się w inspirujące podróże, lecz także miejsca spotkań ze sztuką – mówi Karolina Ostrowska, menedżer dworca Wrocław Głównyzawartość zablokowana

Autor: jw


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama