reklama


​Więcej czasu na terminal

numer 2470 - 29.10.2019

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) wydłużyło termin budowy terminala lotniska w Radomiu. Na wykonanie projektu i prac zwycięska firma będzie miała nie 10, ale 16 miesięcy. To m.in. efekt odwołań, które nastąpiły po przetargu. Biorące w nim udział firmy skarżą się, że termin wykonania prac jest zbyt krótki. Lotnisko w Radomiu ma być gotowe na przełomie 2020 i 2021 r.

Decyzję podjęło Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze po tym, jak trzech potencjalnych oferentów odwołało się od warunków przetargu. – Wyszliśmy naprzeciw pytaniom firm, czy aby pierwotny termin nie jest zbyt krótki – wyjaśniał w Radiu dla Ciebie Piotr Rudzki, rzecznik spółki. – Nie wiadomo jeszcze, czy wydłużenie prac przy terminalu wpłynie na opóźnienie inwestycji – dodaje Rudzki. – Być może zgłosi się oferent, który zgodnie z naszymi oczekiwaniami wykona budowę w ciągu dziesięciu miesięcy. Musimy poczekać na zakończenie postępowania, żeby móc mówić o ewentualnych opóźnieniach – tłumaczy rzecznik PPL.

Spółka wydłużyła także termin składania ofert dotyczących budowy terminalu do 7 listopada. Do tej pory bowiem nie wpłynęła żadna oferta, bo firmy najpierw chcą poznać werdykt Krajowej Izby Odwoławczej. To ona rozpatrzy odwołania złożone przez trzy firmy, które zaskarżyły przetarg na terminal z powodu zbyt krótkiego terminu realizacji inwestycji.

Przypomnijmy, że modernizacja istniejącego lotniska w Radomiu oznacza praktycznie jego gruntowną przebudowę. Planowany nowy budynek terminala ma mieć 32 tys. mkwzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama