​Anwil pracuje nad nowymi nawozami

numer 2477 - 08.11.2019Gospodarka

INNOWACJE Anwil z Grupy Orlen szuka wykonawcy, który opracuje specjalistyczne nawozy na bazie azotanu amonu. Mają być efektywniejsze i przystosowane do określonych upraw: pszenicy, rzepaku, kukurydzy i roślin okopowych.

Grupa Orlen chce się specjalizować nie tylko w produkcji paliw i produktów ropopochodnych, lecz także nawozów – poprzez swoją spółkę zależną Anwil z siedzibą we Włocławku. Aby wzmacniać rynkową pozycję, musi podnosić jakość oferty. Rynek nawozowy jest bowiem bardzo konkurencyjny. – Nowe produkty nie tylko zwiększą możliwości działania Anwilu, lecz także potencjał polskiej gospodarki – podkreślił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

W połowie września Anwil zawarł ze spółką Prochem umowę na budowę infrastruktury pomocniczej rozbudowywanego segmentu nawozów. W planach jest zwiększenie w 2022 r. zdolności produkcyjnych Anwilu z 966 tys. ton do 1461 tys. ton rocznie oraz poszerzenie oferty o cztery rodzaje nawozów do uprawy pszenicy, rzepaku, kukurydzy i roślin okopowych.

Jak podała prezes Anwilu Agnieszka Żyro, rozbudowa zdolności produkcyjnych firmy zaspokoi rosnące zapotrzebowanie na nawozy azotowe w krajuzawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się