reklama


​2,3 mld zł z UE na trzy ekspresówki

numer 2486 - 19.11.2019Gospodarka

INFRASTRUKTURA Na budowę trzech dróg ekspresowych S7, S19 i S61 w pięciu województwach: mazowieckim, podlaskim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim GDDKiA otrzyma z funduszy unijnych 2,3 mld zł. Łączna wartość tych inwestycji wyniesie prawie 4,35 mld zł.

Droga ekspresowa S7, szlaki Via Carpatia i Via Baltica, na których odcinki rząd uzyskał środki z funduszy unijnych, są niezwykle ważne nie tylko dla gospodarki polskiej, lecz także dla europejskiej. – Dofinansowanie pomoże w budowie ważnych dla wschodniej Polski dróg szybkiego ruchu, które przyczynią się do rozwoju tej części kraju i podniosą bezpieczeństwo i komfort podróży – powiedział Jacek Gryga, p.o. generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach podpisanej umowy między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a Centrum Unijnych Projektów Transportowych powstanie 123 km nowych dróg. Pierwszy projekt S61 na odcinku Ostrów Mazowiecka–Szczuczyn zakłada powstanie 91 km drogi ekspresowej, znajdującej się w korytarzu transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T w województwach mazowieckim i podlaskim. Całkowita wartość tego projektu wyniesie ok. 3,1 mld zł, a dofinansowanie z UE ok. 1,6 mld złzawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama