​Ruszyło Mieszkanie+ w Radomiu

numer 2512 - 19.12.2019Gospodarka

BUDOWNICTWO W Radomiu wbito pierwszą łopatę pod budowę dwóch bloków mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie+. Chętnych na lokale jest aż 2 tys. rodzin. Miasto ma przedstawiać kolejne lokalizacje. Radom jest drugą gminą w województwie mazowieckim realizującą Mieszkanie+.

Mamy świadomość, że te 124 mieszkania to kropla w morzu potrzeb, ale od czegoś trzeba zacząć – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia. – Jesteśmy gotowi przedkładać kolejne lokalizacje, aby zarząd PFR Nieruchomości realizował u nas kolejne inwestycje mieszkaniowe – zadeklarował.

Zapotrzebowanie radomian na mieszkania budowane w ramach rządowego programu jest ogromne. Przy wstępnym naborze do programu zgłosiło się ponad 2 tys. rodzin. Wśród powstających lokali będą zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe. Średnia powierzchnia mieszkania wyniesie ponad 50 mkw. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest radomska firma Arbud. Inwestycja ma być zrealizowana do października 2021 r. Działka, którą przekazało miasto pod budowę nowych bloków, znajduje się przy ul. Tytoniowej. Była ona warta ok. 1 mln złzawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się