reklama


fot. Stephanie Keith/Reuters

Uzbrojony protest przeciwko pomysłowi lewicy

RICHMOND \ Na straży swoich konstytucyjnych praw

numer 2537 - 22.01.2020Świat

W amerykańskiej Wirginii odbyła się gigantyczna demonstracja zwolenników prawa do posiadania broni palnej, które chcą ograniczyć lewicowe władze stanu. Pomimo wcześniejszych obaw protest kilkudziesięciu uzbrojonych osób przebiegł wyjątkowo spokojnie.

Wirginia to bardzo konserwatywny stan, ale mieszkańcy jego dużych miast w większości popierają lewicę i udało się im doprowadzić do tego, że w ostatnich wyborach demokraci przejęli nad nim władzę. Natychmiast po zaprzysiężeniu zapowiedzieli, że znacznie zaostrzą relatywnie liberalne stanowe przepisy dotyczące posiadania broni palnej. Nie spodobało się to wielu obywatelom, politykom i stróżom prawa.

Jedna z organizacji zrzeszających zwolenników broni postanowiła zorganizować w Richmond demonstrację przeciwko zaplanowanym przepisom. Zrobiło się o niej bardzo głośno, kiedy gubernator stanu Ralph Northam kilka dni temu wprowadził stan wyjątkowy. Twierdził, że otrzymał wiarygodne informacje, że członkowie prawicowych organizacji paramilitarnych planują szturm na stanowy Kapitol. Organizatorzy odpowiadali, że ich demonstracja będzie całkowicie pokojowa, a gubernator kłamie, żeby ich oczernić.

Kiedy w poniedziałek do Richmond przybyli w końcu uczestnicy protestu, okazało się, że zgromadzili się bardzo liczniezawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama