Otwierają część Górczewskiej

Warszawa Przed startem metra na Woli

numer 2537 - 22.01.2020

W piątek, 24 stycznia, ok. godz. 12 budowniczowie wolskiego odcinka II linii metra przywrócą normalny ruch na ul. Górczewskiej, na zachód od al. Prymasa Tysiąclecia, w rejonie wybudowanej stacji Księcia Janusza. Połączenie z ul. Górczewską odzyskają ulice: Ciołka, Księcia Janusza oraz Jana Olbrachta – informuje warszawski ratusz.

Stacje wolskiego odcinka II linii metra są już gotowe. Trwają odbiory i przygotowania do uruchomienia metra dla pasażerów, co powinno nastąpić w kwietniu. Na powierzchni wciąż trwają roboty związane ze zwężaniem ul. Górczewskiej i przebudowa ulic zamkniętych na czas budowy metra. Kierowcy mogą już jeździć ul. Płocką. Na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej drogowcy częściowo zakończyli przebudowę odwodnienia, obecnie trwają intensywne roboty brukarskie.

W piątek zostanie otwarty dla ruchu odcinek Górczewskiej. Od skrzyżowania z ulicami Deotymy i Elekcyjną będzie można dojechać do ul. Góralskiej – dalej prosto, w kierunku Bemowa, będą mogły pojechać autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle; skrajny prawy pas umożliwi zaś dojazd do centrum handlowego. Ze wschodniego wyjazdu z centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) będzie można pojechać tylko w lewo – w ulzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się