reklama


Homage to Piotr Semka

PUBLICYSTYKA \ Zajmująca opowieść o Polsce dawnej i współczesnej

numer 2556 - 13.02.2020Kultura

Wywiad Jana Hlebowicza z Piotrem Semką nosi zaskakujący tytuł „Piątka u Semki”, ale poza tą jedną nie będzie w tej recenzji żadnych złośliwostek.

Kiedy myślę o najważniejszych publicystach ostatniego ćwierćwiecza, obok Piotra Semki widzę może dwie, może trzy osoby. Oczywiście mogę być niesprawiedliwy w swoich ocenach, ponieważ bardzo mocno łączą mnie z Piotrem poglądy.

Piotr jest nie tylko dziennikarzem, jest świadkiem historii i jej uczestnikiem. Był jako licealista w Ruchu Młodej Polski. Towarzyszył wielkim politycznym przemianom III Rzeczypospolitej i zachował czyste ręce oraz naturalny autorytet wynikający z przymiotów intelektu i charakteru. Potężne ego łączy się u niego z rodzajem pięknej naiwności chroniącej go przed cynizmem, na który narażony jest każdy człowiek, którego zawodem jest oglądanie fundamentów świata oraz kulis produkcji kiełbasy, przepraszam, polityki. Jej obserwatorem jest przenikliwym, nie dał się nigdy kupić, mógłby spokojnie pracować w jakimś światowym think thanku, dzięki swojej zdolności do analizy spraw trudnych i ukrytych.

Piotr kocha Polskę i Gdańsk, zna to miasto od podszewki, bardzo dużo wie o historii swojej małej i dużej ojczyznyzawartość zablokowana

Autor: Robert Tekieli


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama