​Chiny szukają producentów maseczek

numer 2557 - 14.02.2020Gospodarka

HANDEL Chiny, które do niedawna były głównym eksporterem maseczek ochronnych, teraz stały się ich wielkim importerem. W związku z epidemią wywołaną koronawirusem biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju otrzymuje zapytania o ten produkt.

Chiny borykają się z niedoborem maseczek, rękawic i odzieży ochronnej jednorazowego użytku. – Obserwujemy większe zainteresowanie tymi produktami. Dostajemy również sygnały o dużym zapotrzebowaniu na maszyny do produkcji tego typu artykułów – przekazał Andrzej Juchniewicz, szef biura PAIH w Szanghaju.

Jedną z firm, które odpowiedziały na to zapytanie, jest polska spółka Miamed, producent dermokosmetyków oraz dystrybutor specjalistycznych masek. Biura PAIH w Szanghaju oraz Chengdu wsparły polską firmę kontaktami oraz doprowadziły do sfinalizowania kontraktu na ponad 16 tys. maseczek. – Pomagaliśmy w negocjacjach cenowych, informowaliśmy o uwarunkowaniach kulturowych, przygotowaliśmy też niezbędną dokumentację eksportową – wyjaśnił rolę PAIH w tej transakcji Andrzej Juchniewicz.

Wejście na chiński rynek dla firmy Miamed jest dużym krokiem w kierunku eksportuzawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama