​Wisła lepsza w Lubinie

Dodano: 18/02/2020 - numer 2560 - 18.02.2020
W ramach 22. kolejki PKO Ekstraklasy zespół KGHM Zagłębia podejmował na własnym boisku Wisłę Kraków. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:0 po bramce Vukana Savićevicia. Do składu Miedziowych powróciło trzech zawodników – Saša Živec, Alan Czerwiński oraz kapitan Ľubomír Guldan. Pierwszą groźną sytuację w meczu miała Wisła. Jakub Błaszczykowski podał prostopadle do Turgemana, ale świetnie ze strzałem Izraelczyka poradził sobie Forenc. W 13. minucie ponownie zagroziła Biała Gwiazda. Piłkę zmierzającą do pustej bramki w porę wybił Bartek Slisz. W dalszej części starcia sytuacje stwarzał krakowski zespół, który dłużej utrzymywał się przy piłce. 10 min przed końcem pierwszej połowy do głosu doszli Miedziowi. Najpierw próbował Živec, lecz jego strzał został zablokowany i