PGE Energia Ciepła zachęca: #zostańwdomu

Firma PGE Energia Ciepła, należąca do Grupy Kapitałowej PGE, dołączyła do ogólnopolskiej akcji pod hasłem #zostańwdomu, promującej bezpieczne zachowania Polaków w czasie epidemii koronawirusa. 
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich PGE Energia Ciepła włączyła się do internetowej kampanii komunikacyjnej, której celem jest zmotywowanie wszystkich do pozostania w domu w czasie zagrożenia epidemią.
– W tych wyjątkowych i wymagających okolicznościach czujemy się zobligowani do tego, by zachęcać Polaków do pozostania w domach, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi Przemysław Kołodziejak, pełniący obowiązki prezesa zarządu PGE Energia Ciepła. Prezes Kołodziejak ma nadzieję, że ten wkład w ogólnokrajową akcję pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo i zdrowie Polaków.
Przygotowana przez PGE Energia Ciepła kampania składa się z czterech części.
Pierwsza z nich to "#zostańwdomu, my dostarczymy ciepło i energię". Spółka pokazuje w niej zalety systemów centralnego ogrzewania z ciepła sieciowego oraz promuje praktyczne wskazówki związane z oszczędzaniem ogrzewania. Wyjaśnia także, jak działa miejski system ciepłowniczy.

Druga odsłona, pod hasłem "#zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem", jest zapowiedzią edukacyjnej przygody z animowanym bohaterem, który już jesienią będzie przewodnikiem uczniów klas I–III po świecie wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. PGE Energia Ciepła zorganizowała konkurs dla najmłodszych w ramach zachęcania rodzin do pozostania w domach. W konkursie, który polegać będzie na przedstawieniu tytułowego Kota Ciepłosława, będzie można wykonać dowolną pracę plastyczną, nagrać opowiadanie lub opisać jego przygody. Najciekawsze pomysły na przedstawienie tego sympatycznego bohatera zostaną nagrodzone. Konkurs zaczął się 27 marca i potrwa do 14 kwietnia. Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie www.kotcieploslaw.pl.

 W trzeciej części akcji "#zostańwdomu" PGE Energia Ciepła przenosi się do świata muzyki klasycznej. Muzycy z kilku filharmonii wspieranych przez spółkę nagrali film o tym, jak wykonują w swoich domach utwór „Wiosna” Antonio Vivaldiego. Ma to być zachętą, aby w tym okresie korzystać z propozycji internetowych oferowanych przez filharmonie w Polsce. PGE Energia Ciepła jest mecenatem: Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w Toruniu, Filharmonii Zielonogórskiej w Zielonej Górze, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Spółka planuje rozszerzenie współpracy z filharmoniami w kolejnych miastach, w których posiada swoje elektrociepłownie.

 Bohaterem czwartej odsłony stały się sokoły wędrowne. Dzięki akcji "#zostańwdomu i podglądaj…sokoły" internauci mogą zajrzeć do gniazd znajdujących się na kominach elektrociepłowni w Toruniu, Gdyni i Lublinie Wrotków, by z bliska zobaczyć, jak wygląda życie ptasich rodzin, którymi opiekuje się PGE Energia Ciepła. Spółka od ponad 10 lat wspiera Stowarzyszenie „Sokół" w działaniach na rzecz ochrony gatunku sokoła wędrownego. Przez te lata z gniazd usytuowanych na kominach elektrociepłowni spółki wyfrunęło 36 młodych sokołów, a w 2019 r. było ich w sumie 14. W 2020 r. wszystkie sokoły na kominach PGE Energia Ciepła także zniosły już jaja i czekają na kolejne potomstwo.

Kampanię można śledzić na stronie www.pgeenrgiaciepla.pl.
PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w kogeneracji, czyli elektrociepłowniach. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 13 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 Gwt i mocy elektrycznej 2,3 Gwe). Dysponuje sieciami ciepłowniczymi o długości około 609 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla kilkunastu dużych polskich miast. Są wśród nich m.in. Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce. Spółka prowadzi działalność także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest też dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

 Artykuł sponsorowany
(AMC)
     

Kup subskrypcję, aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze