Zmiennicy… z ulicy i zagranicy

#GumoweUcho Niecodzienna Lista Przebojów

numer 2640 - 23.05.2020

Trzeba przyznać, że „haratanie w gałę” uskuteczniane w czasach, gdy w kraju nad Wisłą Platformą Obywatelską sterował Donald Tusk, nie poszło w las… Przy pierwszej możliwej okazji w meczu o prezydenturę dokonano zmiany na boisku.

Prowadzenie kampanii wyborczej w czasie pandemii koronawirusa samo w sobie jest niezwykle trudne. Poszczególne sztaby przyjęły różne strategie. Sytuacja jest jednak o tyle skomplikowana, że w zasadzie żaden partyjny spin doktor nie mógł przygotować się na taki scenariusz i trzeba testować wszystkie rozwiązania na żywym organizmie. Niektórzy zdecydowali się więc na mniej lub bardziej formalne zawieszenie kampanijnej aktywności, inni wybrali inne formy aktywności – w mediach społecznościowych. Jedno jest pewne – prowadzenie kampanii w takich czasach wymaga niemałej kreatywności.

Ale zaraz, zaraz… Po co głowić się nad tym, jak skutecznie wypromować kandydata, skoro można go po prostu zmienić? Taki los spotkał Małgorzatę Kidawę-Błońską, która już zapowiadała nawet, co zrobi i czego nie zrobi jako pierwsza w Polsce prezydent kobieta, lecz nie dane jej było nawet powalczyć przy urnach wyborczych. Rezygnacje ze startu w wyborach nie zdarzają się zbyt często, zwłaszcza gdy chodzi o kandydata największej formacji opozycyjnej.

Najwyraźniej jednak wnioski wyciągnięte z lat spędzonych na permanentnym „harataniu w gałę” i analiza wyników sondażowych doprowadziły do decyzji, że Małgorzatę zastąpi Rafał, który swoją drogą nie tak dawno temu (gdy Koalicja Obywatelska wybierała Małgorzatę Kidawę-Błońską na kandydatkę w wyborach) pytany o ewentualny start w wyborach prezydenckich zapewniał, że nie będzie w nich startował, bo… „ma umowę z warszawiakami”. Wygląda na to, że umowa przestała chyba obowiązywać, bo Rafał Trzaskowski formalnie zastąpił na kampanijnym boisku swoją partyjną koleżankęzawartość zablokowana

Autor: Piotr Łuczuk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama