Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Promesy na wozy bojowe

Dodano: 26/06/2020 - numer 2668 - 26.06.2020
We Wrocławiu wręczono promesy na zakup 37 wozów bojowych dla strażaków z OSP z Dolnego Śląska. Na ten cel zostanie przeznaczonych 27 mln zł z budżetu resortu spraw wewnętrznych, funduszy ochrony środowiska i budżetów lokalnych samorządów. Promesy przekazano podczas uroczystego apelu w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Dolnośląski komendant PSP st. bryg. Marek Kamiński podkreślił, że rola strażaków ochotników z OSP jest niezwykle istotna, dlatego ważne jest, by mieli oni do dyspozycji sprzęt najwyższej klasy. – W zeszłym roku jednostki OSP na Dolnym Śląsku interweniowały 70 tys. razy. To uświadamia skalę ich działania i potrzebę właściwego wyposażenia. Druhowie z OSP także w tych
     

68%
pozostało do przeczytania: 32%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze