Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Premie za zwalnianie nauczycieli

Dodano: 28/09/2012 - Numer 322 - 28.09.2012
1,3 mln zł przeznaczyła minister edukacji Krystyna Szumilas od momentu objęcia stanowiska na premie dla urzędników w swoim resorcie. W tym czasie zamknięto kilkaset szkół, a pracę straciło kilka tysięcy nauczycieli. Wojciech Kamiński Pieniądze te wystarczyłyby na prowadzenie nawet trzech niewielkich szkół wiejskich – mówi wiceprzewodniczący sejmowej komisji oświaty Sławomir Kłosowski (PiS). Przypomina, że właśnie takie przyjazne dla uczniów i bezpieczne placówki są zamykane najczęściej. Kłosowski nie ukrywa, że informacje o premiach w MEN-ie są szokujące, szczególnie – jak podkreśla – wobec „mizerii finansowej”, w jakiej znajduje się polska oświata. – Ciągle słyszymy od premiera i ministra finansów o konieczności zaciskania pasa. Ale jak widać, postulat nie dotyczy ministerialnych
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze