Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Jemy coraz więcej wieprzowiny z Niemiec

Dodano: 15/11/2012 - Numer 362 - 15.11.2012
ROLNICTWO \ Tak źle z hodowlą świń w Polsce nie było od rządów Gomułki – narzekają hodowcy. Doszło do tego, że nawet prosięta trzeba przywozić z zagranicy. Zakłady mięsne oddają je do tuczu rolnikom, aby zapewnić sobie dostawy surowca. Coraz więcej jest na naszych stołach wieprzowiny sprowadzanej z zagranicy, głównie z Niemiec. Dzieje się tak, bo produkcja wieprzowiny jest dla polskiego rolnika nieopłacalna. Wysokie ceny zbóż oraz zbyt niskie ceny skupu w porównaniu z kosztami hodowli powodują, że w Polsce jest coraz mniej świń. W ciągu dwóch lat ich liczba zmniejszyła się o 22 proc. Spadek pogłowia tych zwierząt w roku gospodarskim 2011/2012 okazał się rekordowy – informuje Instytut Ekonomiki i Gospodarki Żywnościowej. Według specjalistów, krajowa produkcja trzody chlewnej jest obecnie
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze