Związek Polaków na Białorusi ma nowe kierownictwo

GRODNO \ WYBORY PREZESA W NIEZALEŻNYM ZPB

Numer 365 - 19.11.2012Świat

Wczoraj na stanowisko prezesa nieuznawanego przez reżim Łukaszenki Związku Polaków na Białorusi (ZPB) został wybrany dotychczasowy wiceprezes organizacji Mieczysław Jaśkiewicz. Wieloletni działacz ZPB zastąpił na tym stanowisku Anżelikę Orechwo.
Olga Alehno
Głosowanie odbyło się podczas niedzielnego zjazdu organizacji w Grodnie. Jaśkiewicza wsparło 112 delegatów, zaś na Orechwo oddało głosy 105 uczestników zjazdu. Andżelika Borys, prezes ZPB w latach 2005–2010, wycofała swoją kandydaturę. Dodatkowo delegaci ZPB wybrali wczoraj skład Rady Naczelnej. Nowe władze będą kierowały organizacją przez najbliższe cztery lata. – Mieczysław Jaśkiewicz działa w ZPB od chwili powstania organizacji i już od jakiegoś czasu kieruje oddziałem w Mińsku – powiedziała „Codziennej” ustępująca prezes Anżelika Orechwo. – Przez ostatnią kadencję pełnił funkcję wiceprezesa. Aktywnie pracował nad zwiększeniem liczby oddziałów w obwodzie grodzieńskim. Więc praca w ZPB nie jest dla niego niczym nowym – dodaje działaczka.
Orechwo została p.o. prezesem ZPB po nagłej rezygnacji Andżeliki Borys w czerwcu 2010 r. Do największych sukcesów Orechwo zalicza się m.inzawartość zablokowana

Autor: Olga Alehno


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się