Rosyjski oligarcha na celowniku brytyjskich mediów

Numer 375 - 30.11.2012Świat

Wielka Brytania Po środowym debiucie rosyjskiego operatora komórkowego Megafon na londyńskiej giełdzie brytyjskie media zainteresowały się życiorysami osób wchodzących w skład kierownictwa firmy. Odkryły, że są one powiązane ze światem przestępczym.
Olga Alehno
Spółka Megafon, drugi pod względem liczby klientów operator sieci komórkowej w Rosji, długo pozostawała jedną z nielicznych firm tej branży niezarejestrowaną na giełdzie. Właścicielem ponad połowy aktywów Megafonu jest Aliszer Usmanow, rosyjski miliarder pochodzący z Uzbekistanu, od lat związany z KGB. Oligarcha posiada m.in. udziały w brytyjskim klubie piłkarskim Arsenal oraz portalu społecznościowym Facebook. Wątpliwości co do stylu zarządzania Megafonem przez Usmanowa i jego relacji biznesowych, według dziennika „The Independent”, spowodowały, że akcje firmy trafiły na giełdę w bardzo niskiej cenie (20 dol.). Po debiucie ich cena jeszcze spadła, do 19,6 dol., z powodu braku zainteresowania inwestorów.
Dziennikarze znad Tamizy prześwietlili także partnera biznesowego Usmanowa, 46-letniego Andrieja Skocza. Rosjanin od ponad 10 lat zasiada w Dumie i oficjalnie żyje z pensji deputowanegozawartość zablokowana

Autor: Olga Alehno


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama