Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dzień Kobiet świętem państwowym?

Dodano: 17/01/2013 - Numer 413 - 17.01.2013
SPOŁECZEŃSTWO \ Sojusz Lewicy Demokratycznej marzy o tym, by w Polsce było tak jak w Związku Sowieckim albo we współczesnej Rosji czy na Białorusi. Proponuje, aby Dzień Kobiet był świętem państwowym, a nawet dniem wolnym od pracy. Posłowie Sojuszu przygotowali już propozycje w kalendarzu świąt państwowych. Projekt pilotuje w Sejmie posłanka Krystyna Łybacka. – Dzień Kobiet ogranicza się obecnie do składania życzeń i wręczania kwiatów. Potem panie muszą nie tylko wracać do zajęć zawodowych i domowych, ale także przygotowywać przyjęcia dla mężczyzn. W swoje święto mają jedynie więcej pracy – mówi „Codziennej” Łybacka. Tę sytuację miałoby zmienić – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – wpisanie Dnia Kobiet na listę świąt państwowych. Czy Dzień Kobiet miałby być wolny od pracy tak jak
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze