Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czarny tydzień TP SA

Dodano: 16/02/2013 - Numer 439 - 16.02.2013
TELEKOMUNIKACJA \ Mijający tydzień był najgorszy w historii Telekomunikacji Polskiej. Kurs jej akcji runął o jedną trzecią. Spółka, która jeszcze niedawno uchodziła za solidną i od lat przynosiła swoim właścicielom znaczące zyski, od października straciła ponad połowę wartości, czyli ponad 10 mld zł. Jeszcze pół roku temu kurs TP SA był na poziomie powyżej 16 zł za akcję. Potem runął do ok. 12 zł za akcję. W tym tygodniu właściciele przeżyli jeszcze większy koszmar. W poniedziałek spadek sięgnął 30 proc. Wczoraj na otwarciu giełdy kurs osiągnął historyczne dno – poniżej 7 zł za akcję. Takiego gwałtowanego upadku giganta nikt się nie spodziewał. Analitycy tłumaczą ten krach publikacją złych wyników spółki za ostatni kwartał oraz zapowiedzią masowych zwolnień, które będą się wiązały z 
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze