Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Debeściak Żylicz

Dodano: 03/04/2013 - Numer 477 - 03.04.2013
Prof. Marek Żylicz, członek komisji Millera, pożalił się Agnieszce Kublik z „Wyborczej”, że film „Anatomia upadku” jest zmanipulowany, i zaprotestował przeciw pokazywaniu go w TVP. Pochwalił się też: „Nasza komisja ustaliła przyczyny i okoliczności katastrofy. To nie hipotezy, to fakty”. Żylicz ma rację. W filmie nie ma nic o tym, że pijany gen. Błasik był w kokpicie, co ustaliła komisja Millera. Ani o tym, co głosiła Kublik: „Jest świadek, który słyszał, jak tuż przed wylotem prezydenckiego Tu-154M dowódca Sił Powietrznych gen. Andrzej Błasik zwymyślał kapitana samolotu Arkadiusza Protasiuka”. Nic o zmyślonych zdaniach: „Tak lądują debeściaki” oraz „Jak nie wyląduję, to mnie zabije”. Nie postuluje się nawet przebadania po trzech latach ofiar na obecność alkoholu! Żylicz został jakiś czas
     

65%
pozostało do przeczytania: 35%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze