Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rosjanie od początku chcą uciec od odpowiedzialności za Smoleńsk

Dodano: 03/06/2013 - Numer 525 - 03.06.2013
WYWIAD \ Z KOMANDOREM WIESŁAWEM CHRZANOWSKIM, NAWIGATOREM WOJSKOWYM, ROZMAWIA KATARZYNA PAWLAK Od trzech lat pozwalamy stronie rosyjskiej kamuflować winę kontrolerów wojskowych z wieży w Smoleńsku. Dość tego. Wina za tę katastrofę w ogromnej mierze leży po ich stronie – mówi komandor Wiesław Chrzanowski, nawigator wojskowy. Przez wiele lat pracował Pan na stacji radiolokacyjnej identycznej z tą, która znajduje się na wyposażeniu w Smoleńsku. Czy na podstawie opublikowanych stenogramów jest Pan w stanie ocenić, jaki lot obsługiwał Korsarz? Bez wątpienia były to: lot wojskowy, lotnisko wojskowe i załoga wojskowa. A to oznacza, że wtedy lądowanie przebiega według procedur wojskowych, czyli zgodę na start i lądowanie wydaje kierownik lotów bądź kontroler lub nawigator wojskowy. Jeżeli lot
     

10%
pozostało do przeczytania: 90%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze