Walka o wolność słowa

Numer 528 - 06.06.2013Polska


DEBATA „GAZETY POLSKIEJ” We wtorek w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie odbyła się pierwsza z serii debat organizowanych przez „Gazetę Polską”. Paneliści jednomyślnie przyznali, że w rodzimych mediach głównego nurtu, także publicznych, wciąż nie wolno prezentować „niesłusznych poglądów”.
W pierwszej części debaty, prowadzonej przez redaktora naczelnego „GP” Tomasza Sakiewicza, wzięli udział: Elżbieta Kruk, poseł na Sejm RP, była przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Teresa Bochwic, przewodnicząca Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów, członek rady programowej Polskiego Radia, Krzysztof Czabański, przedstawiciel Kongresu Mediów Niezależnych i Jacek Szymanderski ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Paneliści dyskutowali na temat tego, jak przywrócić standardy swobody mediów w Polsce.
Elżbieta Kruk podkreśliła, że chociaż mamy wolność słowa i takie panele firmowane przez „Gazetę Polską” mogą się odbywać w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, faktem jest, że „proces ograniczania tej wolności jest z dnia na dzień coraz bardziej widoczny”. Podała przykład marginalizacji i ostracyzmu wobec dziennikarzy zajmujących się tematem katastrofy smoleńskiej.
Tomasz Sakiewicz opowiedział m.in. o akcji pt. „Czytamy obciachowe gazety”. Polega ona na tym, że ludzie siadają w publicznych miejscach i czytają „Gazetę Polską”, „Nasz Dziennik” lub inną prasę drugiego obieguzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama