Tusk w ramionach Palikota

PREZYDENT WKROCZYŁ DO GRY

Numer 53-54 - 10.11.2011Temat Dnia

Dzięki głosom Platformy Obywatelskiej skrajna lewicowa działaczka i aborcjonistka Wanda Nowicka została wicemarszałkiem Sejmu. Posłowie PO podjęli decyzję na rozkaz premiera Donalda Tuska, który w sprawie kandydatury Nowickiej uległ prezydentowi. Sojusz PO z Palikotem stał się faktem.

Politycy Platformy Obywatelskiej, którzy byli przeciwni kandydaturze Wandy Nowickiej na wicemarszałka Sejmu, zostali zmuszeni do poparcia posłanki Ruchu Palikota. Wymusił to na nich premier Donald Tusk. Wcześniej szef rządu spotkał się z prezydentem. Bronisław Komorowski zalecał większą współpracę PO z Ruchem Palikota. Tuż przed głosowaniem Janusz Palikot zagroził Tuskowi totalną wojną, jeśli ten nie zmusi swoich kolegów do poparcia Nowickiej. Szef rządu musiał ustąpić. – Przed głosowaniem premier tonem nieznoszącym sprzeciwu zaproponował poparcie Nowickiej – mówi zastrzegający anonimowość polityk PO.
Janusz Palikot, który otwarcie przyznał, że „jest zadowolony z tego, że marszałkiem Sejmu nie jest już Grzegorz Schetyna”, wymusił na Tusku poparcie Nowickiejzawartość zablokowana

Autor: Przemysław Harczuk, Magdalena Michalska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się